Niedźwiedzie niszczą pasieki na Podhalu. "Takie gospodarstwo buduje się przez lata"
W Małopolsce najczęściej łupem niedźwiedzi padają pasieki na Podhalu - wynika z danych Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. W 2025 roku odnotowano dziewięć takich przypadków, zaś w ciągu dekady wypłacono pszczelarzom blisko 300 tys. zł odszkodow...